Aktuality

Pozvánky

Ozvěny festivalu Země na Talíři

„Země na Talíři“ je festival dokumentárních filmů o jídle pořádaný již šestým rokem společností Glopolis. Ozvěny tohoto festivalu v Opavě pořádá Spolek Ekolyceum.
Tři listopadové úterky, tři dokumentární filmy o jídle s následnou besedou s odborníkem. Opavská Čajovna Harmonie (Krnovská 20), vždy od 19:00.
Na všechny tři promítání je vstup zdarma. Filmy budou v původním znění s českými titulky.

Země na Talíři

Program:

úterý 15. listopadu
film: Válka osiv (o vlivu korporací na trh s osivy)
beseda: Radim Lokoč (tradiční sadařství)

úterý 22. listopadu
film: Hlína (o půdě jako základu potravní bezpečnosti)
beseda: Pavel Košec (význam včel a jejich ohrožení)

úterý 29. listopadu
film: Neboj se a jez (o plýtvání potravinami)
beseda: Sabina Keprdová (potravinové banky)

Bližší informace na facebookové události.

Ostatní

Putovní výstava pobyde dva měsíce v čajovně

Díky grantu statutárního města Opavy jsme mohli vytvořit putovní výstavu s názvem „Prosím, vyberte si!“. Její návštěvníci se dozvědí, jak v současnosti funguje obchodování s textilem, květinami, mořskými rybami a zbožím pocházejícím z tropického deštného lesa. Výstava svou pouť Opavou začala v Knihovně Petra Bezruče a přes Matiční dům a Slezskou univerzitu nyní doputovala do čajovny Harmonie, kde stráví dva měsíce.

Putovní výstava - čajovna Harmonie

 

Proběhlé akce

Férová snídaně 2016

V sobotu 14. května 2016 proběhla v Opavě v parku na náměstí Osvoboditelů férová snídaně – veřejný piknik na podporu fair trade a místních potravin. Přes poněkud pošmourný a větrný začátek akce se nás nakonec sešlo skoro padesát. V soutěži o nejlepší buchtu jsme všichni mohli ochutnat a vybrat vítěze ze čtrnácti zástupců. Zahráli jsme si mölkky (děkujeme Klubu deskových her Pajdulák), poklásobili s přáteli a vůbec strávili příjemné dopoledne.

FS_2016