Ke stažení

Díky podpoře EVVO grantů Statutárního města Opava jsme mohli v posledních letech vydat několik informačních materiálů týkajících se problematiky fair trade, palmového oleje a obecně globálních dopadů spotřeby. Na této stránce najdete vydané materiály ke stažení v náhledové kvalitě, pokud byste měli zájem o soubory v tiskové kvalitě, kontaktujte nás.

Letáček o fair trade

Oboustranný letáček formátu A6 se základními informacemi o fair trade. V případě zájmu můžeme letáček nabídnout i v tištěné podobě.
Fair trade letáček

Letáček o palmovém oleji

Oboustranný letáček formátu A6 se základními informacemi o palmovém oleji. V případě zájmu můžeme letáček nabídnout i v tištěné podobě.

Palmový olej letáček

Brožura „Fair trade má smysl“

Osmistránková brožura určená především majitelům a provozovatelům kaváren. Obsahuje informace o konceptu fair trade včetně výhod, pro které fair trade kávu do své nabídky zařazuje čím dále více podniků.
FT_ma_smysl_mini

Kvarteto „Jak se rodí jídlo“

Kvarteto osvětlující hravou formou souvislosti produkce potravin bylo v roce 2014 předáno opavským školám.
Kvarteto „Jak se rodí jídlo“

Informační panely o fair trade

Na příkladu tří plodin významných pro fair trade (kakaovník, kávovník, banánovník) jsou na třech panelech formátu A0 popsány základní principy této spravedlivé formy obchodu se zeměmi globálního Jihu.

Kakaovnik

Kavovnik

Bananovnik

Putovní výstava „Prosím, vyberte si“

Putovní výstava „Prosím, vyberte si“ sestává z pěti samonosných roll-upů určených do interiéru. Výstavu vám po domluvě rádi zapůjčíme, kontaktujte nás zde. Její návštěvníci se dozvědí, jak v současnosti funguje obchodování s textilem, květinami, mořskými rybami a zbožím pocházejícím z tropického deštného lesa. Spousta světových problémů je v současné době v rukou spotřebitelů. Cílem výstavy je proto přispět k naší lepší orientaci v globalizovaném světě.

Uvod

Textil

Ryby

Prales

Kvetiny

Putovní výstava o bezobalovém nakupování